KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14808313
nr 1480 8313
Jurgen von Konow
(1915-1959), Sverige
Oljemålning, "Torne träsk". Signerad. Olja på pannå, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 35x44 cm
Jurgen von Konow, svensk målare och grafiker född 1915, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:29:30
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
250 kr
Jurgen von Konow
Läs mer om Jurgen von Konow